Blog

Christmas cartoons on Youtube / Świąteczne bajki po angielsku na YouTube – co polecam?

Po bajkach na Netfliksie przyszedł czas na dostępne dla wszystkich kreskówki na Youtube. Oto moje znaleziska!

Maisy

Polecajki zacznę od tych dla najmłodszych widzów: Maisy to bajka idealna: spokojna, kolorowa z wyraźnie mówiącym lektorem. Można z niej nauczyć się bardzo ciekawego słownictwa, a dzieci uwielbiają małą myszkę. Na YouTube mamy dostępnych kilka świątecznych odcinków (bajki dostępne są w kompilacji z innymi tytułami):

Maisy Mouse Official: Christmas (5 minut)

Maisy Mouse Official: Christmas Tree (5 minut)

Maisy Mouse Official: Gingerbread (5 minut)

Spot

Spota prawdopodobnie zna większość z Was. Książeczki z tym bohaterem to must-have dla wszystkich dzieci rozpoczynających przygodę z angielskim. Na Youtube dostępna jest pełna 30-minutowa świąteczna bajka o Spocie. Dzięki prostocie i powolnej akcji bajka nadaje się już dla najmłodszych:

Spot’s Magical Christmas (34 minuty)

Bing

Czy wiedzieliście, że istnieje świąteczny odcinek z Bingiem w roli głównej? Ja nie! To kolejny bohater, którego chyba nie muszę przedstawiać. Polecam w ciemno, dla młodszych i dla starszych. Kolejna bardzo dobra kreskówka pod kątem nauki języka:

 Bing is Getting Ready for Christmas! (20 minut)

Peter Rabbit

Szczerze mówiąc nie przepadam za tą serią książeczek. Natomiast ta bajka (mimo mało wdzięcznej animacji komputerowej) wydaje mi się warta uwagi. Myślę tu jednak o starszych dzieciach, dla których poprzednie pozycje będą za dziecinne i które nie będą bały się lisa i pożarcia przez niego małych bohaterów:

Peter Rabbit – Winter Tales (30 minut)

Noddy in Toyland

Uwielbiamy Noddy’ego. To bajka idealna dla 3-4 latków: dalej spokojna, ale ciekawsza pod względem fabuły: kto nie lubi rozwiązywać zagadek kryminalnych? Ku mojej uciesze znalazłam na Youtube odcinek świąteczny. Łapcie:

The case of Snow Mystery (11 minut)

Caillou

Świąteczną bajkę o Caillou oglądamy co roku. Jest bardzo edukacyjna: otwierając razem z chłopcem kolejne okienka w kalendarzu adwentowym dowiadujemy się, jak święta Bożego Narodzenia obchodzone są w różnych częściach świata. O tym, dlaczego bajki i książki o Kamyczku są wartościowe, napisałam cały post (tutaj). W tym roku obejrzymy również nowy odcinek tej kanadyjskiej kreskówki, w którym Caillou spotyka Świętego Mikołaja:

Caillou’s Holiday Movie (1 godzina 12 minut)

Caillou meets Santa (22 minuty)

Curious George

W tym roku planujemy również obejrzeć świąteczny odcinek o ciekawskiej małpce. To idealna bajka dla rodzeństwa: „bezpieczna” dla malucha, i atrakcyjna dla starszaka. Jak pewnie już wiecie, lubię gdy w bajkach jest dodatkowo lektor, opisujący, to, co się dzieje (za którego ta kreskówka dostaje u mnie dodatkowy punkt):

George’s Merry Little Christmas (15 minut)

Blippi

Dla fanów amerykańskiego angielskiego (i nie tylko) Blippi to pozycja obowiązkowa. Nauczycie się z niej masy przydatnego słownictwa. Nie jest to animowana bajka, a edukacyjna seria dla dzieci z prezenterem. Nie znaliśmy wcześniej tego odcinka, w te Święta nadrobimy.

Blippi’s Holiday Movie – Christmas Scavenger Hunt for Kids (52 minuty)

Sesame Street

Co powiecie na zapoznanie swoich dzieci z klasykami pokroju Ulicy Sezamkowej? My chyba spróbujemy. W tym odcinku Elmo wyrusza na Biegun Północny, aby spotkać się z Mikołajem:

Sesame Street: Elmo’s World Holiday (14 minut)

Peppa Pig

Świnkę Peppę znacie wszyscy, ale nie mogło zabraknąć jej w tym zestawieniu. O tym, dlaczego to taka super bajka pod kątem przyswajania języka pisałam tutaj. Pod poniższym linkiem znajdziecie kompilację świątecznych odcinków w dobrej jakości obrazu:

Peppa Pig Christmas Special Episodes!

A jakie bajki na okres świąteczny Wy polecacie?

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz