Blog

Bajki świąteczne po angielsku na Netflix

Wspólne oglądanie bajek w okresie świątecznym może stać się fajną rodzinną tradycją. Taki plan mam przynajmniej dla naszej rodziny.

Jeśli mnie trochę znacie, to wiecie, że jestem fanką spokojnych, (raczej realistycznych) bajek dla dzieci. Szczerze powiedziawszy to również w tym roku nie znalazłam na Netfliksie czegoś, co by mnie zachwyciło i spełniło wszystkie moje wymagania (jeśli chodzi o przedziały wiekowe 2-4 ani 4-6 lat). Jestem nieco rozczarowana jakością większości bajek: są dla mnie za pstrokate, za szybkie, za… hmm mało sensowne. Wybrać coś z tej masy jest naprawdę cięzko. Poniższe zestawienie obejmuje bajki, które obejrzeliśmy w zeszłym roku oraz które planuję obejrzeć z synkiem w tym roku, lub kolejnych latach. Nie ręczę zatem za ich treść, ale mam nadzieję, że mimo to mój risercz będzie dla Was chociaż trochę pomocny. Planuję przygotować niedługo część drugą tego zestawienia z bajkami dostępnymi na Youtube. Aby nie przegapić tej części, polecam zapisać się na mój newsletter:

A Go! Go! Cory Carson Christmas / Tut Tut Autka: Gwiazdka w Pagórkowie (21 minut), dla każdego

Czy Cory’ego trzeba komuś przedstawiać? Jeśli potrzebujecie krótkiej bajki także dla młodszych dzieci, to jest to coś dla Was. Bajka jest dość spokojna i pokazuje dobre wartości. W odcinku świątecznym autka pomagają Mikołajowi, który stracił pamięć.

Do obejrzenia po angielsku i polsku

Angela’s Christmas / Święta Angeli (30 minut), dla każdego
Angela’s Christmas Wish / Świąteczne życzenie Angeli (45 minut), dla każdego

Bajka, którą oglądaliśmy w zeszłym roku. Bardzo ładna, spokojna animacja. Obie historie są bardzo wzruszające, co może być minusem w przypadku małych wrażliwców. W pierwszej części mała Angela zabiera z kościoła Jezuska, aby go ogrzać. W drugiej robi wszystko, aby na święta sprowadzić do domu tatę pracującego za granicą. Netfliks twierdzi, że to bajka dla dzieci w każdym wieku, jednak według mnie będzie zdecydowanie lepsza dla starszaków.

Do obejrzenia po angielsku, niemiecku i polsku

A Trash Truck Christmas / Święta Śmieciarki (28 minut), dla każdego

Jeśli lubicie tę bajkę o śmieciarce, spodoba się Wam również ta świąteczna opowieść. Tym razem ekipa pomaga Świętemu Mikołajowi, który rozbił się saniami na wysypisku. To dość spokojna amerykańska, rodzinna kreskówka.

Do obejrzenia po angielsku, niemiecku i polsku

Mighty Express: A Mighty Christmas / Mighty Express: Świąteczna przygoda (25 minut), dla wszystkich

Dla fanów pociągów i nie tylko. Ta kreskówka jest nieco szybsza niż Tut Tut Autka, ale nadal nada się dla młodszych widzów (najlepiej obejrzyj kawałek i sprawdź pod kątem swojego malucha). Są pociągi, jest śnieżyca i próba dowiezienia wszystkich prezentów na czas.

Do obejrzenia po angielsku, niemiecku, rosyjsku i polsku

Storybot Christmas / Święta Mądrobotów (25 minut), dla każdego

Uwielbiamy Mądroboty. Gdy tylko nasze dziecko je ogląda, oboje z mężem nadstawiamy uszu, aby dowiedzieć się czegoś nowego 😀 W tym odcinku poruszona zostaje kwestia wyboru właściwych prezentów – w tym celu jeden z Mądrobotów wybiera się z wizytą u Świętego Mikołaja.

Do obejrzenia po angielsku, niemiecku, rosyjsku i polsku

Spirit Riding Free: Spirit of Christmas / Mustang: Duch wolności – Duch Gwiazdki (45 minut), dla każdego

Coś dla fanów koni i bajki Spirit Untamed. Bajka z cyklu „powrót do domu plus śnieżyca w tle”. Mimo braku limitu wiekowego, według mnie nada się dla starszych dzieci.

Do obejrzenia po angielsku, niemiecku i polsku

Dragons: Rescue Riders: Huttsgalor Holiday / Jeźdźcy smoków: Załoga ratunkowa: Święta w Chatwielu (46 minut), dla każdego

Kolejny raz wrogiem numer jeden jest śnieżyca, a fabuła kręci się wokół akcji ratunkowej. Według Netfliksa to bajka „dla każdego”. Jednak przed puszczeniem jej dzieciom, najpierw proponuję obejrzeć kawałek samemu. Akcja może być miejscami naprawdę wartka, a bajka ma swoje „scary moments”.

Do obejrzenia po angielsku, niemiecku i polsku

Klaus / Klaus (1 godz. 38 minut), wiek 7+

Nominowany do Oskara film animowany o… wiadomo, Świętym Mikołaju. Ma bardzo dobre oceny: widzowie opisują tę bajkę jako ciepłą, bezpretensjonalną i klimatyczną. Bez gadających reniferów i innych takich. Nasz maluch jest na nią jeszcze za mały, ale czekam cierpliwie. Na pewno kiedyś ją obejrzymy.

Do obejrzenia po angielsku, niemiecku, rosyjsku, ukraińsku i polsku

The Polar Express / Ekspres polarny (1 godz. 39 minut), wiek 7+

Klasyka sama w sobie. Historia chłopca, który w Wigilię udaje się w podróż pociągiem na Biegun Północny. Na naszej liście do obejrzenia „kiedyś”.

Do obejrzenia po angielsku i polsku

Czy coś wpadło Wam w oko? Zestawienie nieświątecznych Netfliksowych bajek polecanych przeze mnie znajdziecie tutaj.

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz