O mnie

O mnie

Witam na moim blogu dotyczącym dwujęzyczności oraz wielojęzyczności zamierzonej czyli uczenia dzieci języków obcych w domu przez rodziców!

Nazywam się Justyna i jestem mamą dwujęzycznego siedmiolatka. Z zawodu jestem tłumaczką, mam również wykształcenie pedagogiczne. Naszą przygodę z językiem angielskim zaczęliśmy chwilę przed drugimi urodzinami, przechodząc od czytania książek, śpiewania i 2-3 godzin angielskiego dziennie po płynne porozumiewanie się w tym języku w naszym domu. Rok później zawitał u nas również język niemiecki, na który staram się wygospodarować przynajmniej 15 minut dziennie.

Jestem także autorką pierwszych na rynku materiałów dla rodziców wprowadzających dwujęzyczność zamierzoną w swoich domach. Zajmuję się tworzeniem kompendiów tematycznych w języku angielskim (oraz niemieckim i hiszpańskim), które mają za zadanie zapewnić gotowe wyrażenia i słownictwo na wszystkie sytuacje, z którymi takim rodzicom przyjdzie się zmierzyć.

Jestem tutaj, aby pokazać Ci, że Ty też możesz wspólnie ze swoim dzieckiem zacząć przygodę z językami obcymi w Waszym domu. Niczego nie „musisz”. Nie musisz zaczynać od urodzenia. Nie musisz mówić wyłącznie w danym języku. Nie musisz stosować żadnych sztywnych strategii. Nie musisz znać języka perfekcyjnie i mieć idealnego akcentu. Wystarczy jedynie chcieć.

 

Kontakt do mnie: englishspeakingmum[małpa]gmail.com – odpisuję na każdą wiadomość!

 

Grupy na Facebooku

Prowadzę na Facebooku grupy zrzeszające osoby zainteresowane tematem dwujęzyczności i wielojęzyczności zamierzonej. Polecam zwłaszcza grupy wsparcia dla rodziców oferujące praktyczną pomoc językową. Możecie na nich zadawać pytania o konkretne językowe dylematy. Zwykle w przeciągu kilkunastu minut otrzymacie pomoc od naszej zaangażowanej społeczności (tatusiowie także są mile widziani):
Mamy mówią po angielsku – Pogotowie ratunkowe
Mamy mówią po niemiecku – Pogotowie ratunkowe


Na tej grupie prowadzimy rozmowy na temat wprowadzania języków w naszych domach. Tu pytajcie o teorię:
Wielojęzyczność zamierzona – uczymy dzieci języków obcych


Nie wyobrażam sobie wprowadzania języków bez książek. Szukając inspiracji, zajrzyjcie do grupy, w której polecamy sobie książki dla dzieci we wszystkich możliwych językach (oprócz polskiego). Serdecznie zapraszam do dzielenia się własnymi zbiorami i zdobyczami:
Książki obcojęzyczne dla dzieci – Polecamy

Jeśli chcecie uczyć się razem ze mną wyrażeń dla rodziców po angielsku i niemiecku, to czekam na Was na Instagramie lub na Facebooku

Rodziców z Warszawy zapraszam do grupy, w której mogą poszukać innych rodzin chętnych na spotkania po angielsku:
Playdates in English – Warszawa