O mnie

Witam na moim blogu dotyczącym dwujęzyczności oraz wielojęzyczności zamierzonej.

Nazywam się Justyna i jestem mamą dwujęzycznego trzylatka. W wolnych chwilach jestem tłumaczką języka angielskiego. Naszą przygodę z językiem angielskim zaczęliśmy mniej więcej półtora roku temu, przechodząc od czytania książek, śpiewania i 2-3 godzin angielskiego dziennie po płynne porozumiewanie się w tym języku w naszym domu. Rok później zawitał u nas również język niemiecki, na który staram się wygospodarować przynajmniej 15 minut dziennie.

Jestem także autorką pierwszych na rynku materiałów dla rodziców wprowadzających dwujęzyczność zamierzoną w swoich domach. Zajmuję się tworzeniem kompendiów tematycznych w języku angielskim i niemieckim, które mają za zadanie zapewnić gotowe wyrażenia i słownictwo na wszystkie sytuacje, z którymi takim rodzicom przyjdzie się zmierzyć. E-booki  „English for Mummies and Daddies” znajdziecie tutaj. Tworzę również karty obrazkowe dla dzieci z opisami po angielsku i niemiecku.

Jestem tutaj, aby pokazać Ci, że Ty też możesz wspólnie ze swoim dzieckiem zacząć przygodę z językami obcymi w Waszym domu. Niczego nie „musisz”. Nie musisz zaczynać od urodzenia. Nie musisz mówić wyłącznie w danym języku. Nie musisz stosować żadnych sztywnych strategii. Nie musisz znać języka perfekcyjnie i mieć idealnego akcentu. Wystarczy jedynie chcieć.

Kontakt do mnie: englishspeakingmum@gmail.com