Blog

Spokojne bajki po angielsku

Spokojne bajki dla dzieci po angielsku na Netfliksie, Amazon Prime, HBO i nie tylko. Te anglojęzyczne bajki można obejrzeć także za darmo na YouTube. Zapraszam na wpis!

Z bajkami po angielsku jest pewien aspekt, który trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, a jest nim poziom znajomości języka przez dziecko. W moich rozmowach z rodzicami dostrzegam dwie problematyczne kwestie:

1. Brak dopasowania bajki do poziomu języka dziecka (tutaj inaczej niż języku ojczystym nie wystarczy dopasować jej do wieku).

2. Brak jakiegokolwiek działania ze strony rodzica poza wciśnięciem przycisku „PLAY”, co często skutkuje tym, że dziecko bajki zupełnie nie rozumie i odmawia oglądania w innym języku niż polski (czemu się nie dziwię). Dostaję następnie wiadomości pt. „Moje dziecko po angielsku oglądać NIE CHCE”.

Co z tym zrobić? Jak działać? Przygotowuję kompleksowy wpis na ten temat. Aby go nie przegapić, możecie zapisać się na newsletter, który przychodzi co czwartek o 20 na Wasze skrzynki z garścią porad, inspiracji i polecajek dla rodziców chcących wspomagać swoje dzieci w nauce angielskiego i nie tylko. Zapisując się, możecie przeczytać naszą historię o tym, jak udało nam się wychować dziecko mówiące płynnie po angielsku już w wieku 3 lat, mieszkając w Polsce. Newsletter wraz z innymi darmowymi materiałami czeka tutaj.

Tumble Leaf

Dostępna na Amazon Prime

Serial animowany skierowany do przedszkolaków. Głównym bohaterem jest niebieski lisek. Bajka promuje zabawę, radość z nauki, odkrywania przyrody oraz otaczającego świata. Młodzi widzowie poznają przy tym wartość przyjaźni i bycia razem. Przepiękna animacja od zdobywcy nagrody Emmy!

Kanał na YouTube @Prime Video Kids

Dog loves books

Dostępna na Amazon Prime

Dwóch przyjaciół uwielbia zanurzać się w świat książek. Jeden z nich prowadzi księgarnię. Codziennie po jej zamknięciu wybiera razem z kumplem Mopsem jedną książkę, by przeżyć kolejną przygodę. Bajka powstała na podstawie serii książek o tym samym tytule. Idealna dla przedszkolaków.

Playlista na YouTube @CBeebies

Raa Raa the Noisy Lion

Dostępna na BBC iPlayer

Raa Raa to hałaśliwy mały lew. Razem z przyjaciółmi z dżungli rozwiązują tajemnice, przeżywają przygody i dobrze się bawią, doskonaląc przy tym umiejętności językowe. Bajka zachęca małych widzów do przyłączenia się do bohaterów i aktywnego zaangażowania w fabułę. Raczej dla młodszych dzieci, do ok. 4 lat.

Kanał na YouTube @RaaRaaTheNoisyLion

Everything’s Rosie

Dostępna na Amazon Prime

Everything’s Rosie to kreskówka stworzona specjalnie dla przedszkolaków w wieku 3–6 lat. Bajka zachęca dzieci do nauki poprzez zabawę, śledząc przygody małej dziewczynki Rosie i jej przyjaciół. Dodatkowo na dedykowanej stronie www.everythingsrosie.com znajdziecie różne interaktywne zadania związane z tytułową bohaterką (np. gry, wspólne gotowanie, czytanie).

Kanał na YouTube @EverythingsRosie

Puffin Rock

Dostępna na Netflix

Spokojna bajka, której akcja toczy się na wyspie maskonurów. Opowiada o młodej maskonurce o imieniu Oona i jej młodszym braciszku Babie, którzy wspólnie odkrywają swój świat oraz uczą się, czym są przyjaźń i relacje rodzinne. Dedykowana dla młodszych dzieci w wieku 2-5 lat.

Kanał na YouTube @PuffinRock

Owl Odo

Dostępna na Amazon Prime

Forest Camp to wspaniałe miejsce, na którym mała sówka Odo oraz ptaki wszelkiej maści mogą grać w gry, nabywać nowe umiejętności i bawić się razem. Serial uczy dzieci poczucia własnej wartości, skuteczności i wiary w siebie. Poruszane są w nim także ważne tematy, takie jak imigracja, rasizm czy szacunek dla innych. Dla przedszkolaków.

Kanał na YouTube @OdoTVOfficial

Sarah & Duck

Dostępna na Amazon Prime

Sarah And Duck to brytyjska animacja zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci. Główni bohaterowie to Sarah, siedmioletnia dziewczynka oraz jej najlepsza przyjaciółka Kaczka. Serial opowiada o ich przyjaźni i uczy m.in rozwiązywania problemów.

Kanał na YouTube @SarahAndDuckOfficial

Tom the Tow Truck

Dostępna na Amazon Prime

Tom to holownik, który pomaga wszystkim swoim przyjaciołom w Car City. Idealna dla małych fanów wszelkich pojazdów! Spokojne, przyjemne tempo.

Kanał na YouTube @TomtheTowTruck_CarCityCartoon

Martha Speaks

Dostępna na Play Now

Co może się stać, gdy pies nagle zacznie mówić ludzkim językiem? Możecie się przekonać sami! Martha Speaks to serial animowany o dużych walorach edukacyjnych. W każdym odcinku prezentowane jest słowo przewodnie oraz słowa kluczowe, które ilustrują omawiany temat. Czasami program koncentruje się również na zapoznawaniu dzieci z różnymi koncepcjami z dziedziny nauk ścisłych, historii czy astronomii. Przede wszystkim dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Playlista na YouTube @GoldenKids

The Adventures of Paddington

Dostępna na HBO Max

Przygody misia Paddingtona to bajka o ciekawości, uprzejmości wobec innych oraz byciu częścią kochającej rodziny. Paddington nie szuka przygód, jednak mimo to często wpada w tarapaty. Ciepła, urocza kreskówka. Dla przedszkolaków.

Kanał YouTube @nickjr

Znacie te tytuły? Dodacie coś od siebie?

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

2 komentarze

Dodaj komentarz