Blog

Polecane książki dla dzieci po angielsku

Moje top 5 książek dla dzieci po angielsku na początek przygody z językiem!

Na tej liście nie znajdziecie książki Brown Bear, We’re going on a bear hunt ani The Very Hungry Caterpillar. Nie dlatego, że coś jest z nimi nie tak. To klasyki, o których tu wspominam także dlatego, abyście mogli je sobie również wygooglować. To jednak moja osobista lista, a na niej znajdziecie tylko takie pozycje, które mnie osobiście bardzo się podobają, a nie dodaję je, bo tak wypada;) To wyprawka książkowa, którą kupiłabym na 100%, gdybym po raz kolejny miała zostać mamą.

Wszystkie niżej wymienione książeczki nadają się także dla maluszków – większość można kupić w wersji z kartonowymi stronami. Wszystkie te tytuły są też częścią serii. O każdym z bohaterów można znaleźć kilka części o różnej tematyce.

Where’s Spot?

Doceniam tę kultową serię (która ukazała się po raz pierwszy w 1980 toku) za prostą kreskę, żywe kolory lubiane przez dzieci i jedno zdanie na stronę (dużą czcionką). Książeczki te są w całości kartonowe.

Książkę znajdziesz TUTAJ.

Maisy Mouse

Historie o myszce Maisy były jednymi z naszych ulubionych! Książki kartonowe mają mniej tekstu, a te w miękkiej okładce świetnie nadadzą się do kontynuacji nauki. Do tego dostępna jest przyjemna bajeczka z lektorem dla dzieci, które mają już czas ekranowy.

Książkę znajdziesz TUTAJ.

Bing

Binga dzieci i rodzice znają przede wszystkim z popularnej kreskówki. Ale to od książeczek polecam zapoznanie z tym bohaterem! Mnie podobają się zwłaszcza oryginalne książeczki ilustrowane przez samego autora (Teda Dewana). Książki z kreskówkowym Bingiem też są jednak w porządku;)

Książkę znajdziesz TUTAJ.

Pip and Posy

Ukochana seria! Życiowe tematy pełne ciekawego słownictwa (np. historia o uciekającym baloniku lub kałuży), a do tego jedyne w swoim rodzaju ilustracje spod ręki Alexa Schefflera.

Książkę znajdziesz TUTAJ.

Stanley

Stanleya cenię przede wszystkim za ciekawą tematykę (np. budowę domu), ale także za ciepłe, przyjemne dla oka obrazki. Brak przeładowania i spokój bijący ze stron na duży plus!

Książkę znajdziesz TUTAJ.

>> ZOBACZ WPIS Z WSZYSTKIMI POLECANYMI PRZEZE MNIE KSIĄŻKAMI DLA DZIECI PO ANGIELSKU <<

Zamieszczone linki są linkami afiliacyjnymi. Otrzymam drobną prowizję od Waszego zakupu (lub samego kliknięcia w link), którą planuję przeznaczać na promocję dwujęzyczności zamierzonej w różnych mediach. Cena dla Was pozostaje bez zmian.

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz