Blog

Blueberry, bilberry czy huckleberry? Jak powiedzieć „jagoda” i „borówka” po angielsku?

Każdy słownik mówi coś innego. No i jak rozróżnić nasze leśne jagody od borówek amerykańskich z supermarketu, jeśli oba te owoce to „blueberries”? Zapraszam do omówienia tego jakże palącego tematu!

Najpopularniejsze jagody w naszych lasach to… borówka czarna. Zwyczajowo w większości regionów mówimy jednak na nią czarna jagoda, czernica lub po prostu jagoda. Cechy charakterystyczne: mała, ciemna w środku. To bilberry. Po Ameryce znana również jako… “European blueberry”. W polskich sklepach bardzo popularne są borówki amerykańskie czyli borówki wysokie. Na nie powiemy “blueberries” lub bardziej szczegółowo np. “high blueberry” lub “highbush blueberry”. Cechy charakterystyczne: większe i jasne w środku.

Dodatkowe informacje na slajdach:

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz