Blog

„Dzieci wielojęzyczne” — polecajka nie tylko na wakacje

Dziś mam dla Was idealną książkę na wakacje. Jesteś rodzicem, którego interesuje wielojęzyczne wychowanie? Uwielbiasz języki, a zwłaszcza hiszpański? Szukasz lektury na leżak?


Książkę Martyny Górniak Pełech przeczytałam już dawno temu. Pamiętam, że czytając ją czułam się jak na wakacjach w Hiszpanii. Niemal czułam zapach kawy i churrosów z czekoladą.


Przebija z niej przede wszystkim miłość do dzieci i języków❤ Martyna z mężem od ponad 10 lat wychowują dwójkę dzieci w otoczeniu 4 języków. Hiszpański w sposób zamierzony od urodzenia (mama), angielski w sposób zamierzony od urodzenia (tata),, polski jako język otoczenia przed przedprowadzką, maltański jako język otoczenia po przeprowadzce na Maltę. Ta mieszanka jest równie fascynująca jak fascynujące jest czytanie o codziennym życiu tej wyjątkowej rodziny. 


Dzięki tej książce poznacie strategie wielojęzycznego wychowania w praktyce oraz doświadczenia rodziców. Dowiecie się też więcej o tym, jak funkcjonują wielojęzyczne dzieci!


Wszystko to napisane lekkim, przyjemnym językiem w formie scenek z życia, historii z wakacji i dialogów w miejsce referatów i naukowych opisów. Gorąco polecam!


PS. Wpis zgodnie z moimi zasadami nie jest sponsorowany – książkę kupiłam sama i nie mam żadnych zysków z jej polecania.

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz