Blog

Święto Zmarłych po angielsku

Ktoś mi ostatnio napisał, że moją misją jest „przetłumaczenie Polski na angielski” i coś w tym jest;) Skoro wychowuję dziecko w polskiej rzeczywistości, ale częściowo w języku angielskim, to oczywistym jest, że potrzebuję być przygotowana na każdą sytuację.

W szkole i na kursach uczymy się o angielskich świętach i zwyczajach i to jest OK. Natomiast jeśli chcemy wychowywać dzieci dwujęzycznie w Polsce, musimy odrobić zaległe lekcje z polskiej rzeczywistości po angielsku. Mam nadzieję, że pomoże nam wszystkim w tym mój najnowszy ebook „English for Mummies and Daddies. Seasons and holidays”, nad którym aktualnie pracuję. Poniższe zwroty pochodzą właśnie z tej publikacji.

Wszystkich Świętych = All Saints’ Day

Zaduszki = All Souls’ Day

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz