Blog

Praktyczna gramatyka dla rodziców

Podręcznik do gramatyki dla mam i tatusiów wychowujących dzieci w dwujęzyczności zamierzonej? Gdy pytacie skąd biorę swoje pomysły, odpowiedź jest banalnie prosta. Słucham Waszych pytań.

Widzę wątki na naszych grupach na FB z serii „w jakim czasie mam opisywać dziecku obrazki”, „kiedy mówić this a kiedy that”, „czym się różni what od which”. Otrzymuję od swoich kursantów dopytania o treści lekcji: „czemu drugi to nie second”, „czemu raz jest a, a innym razem the”. Czytam Wasze odpowiedzi do quizów, które robię dla Was w relacjach i widzę, jakie błędy popełniacie. Mam też styczność z osobami o średnim poziomie zaawansowania i wiem, jakie problemy z gramatyką mają osoby, które nie ukończyły studiów językowych. I przychodzę z pomocą.

O co chodzi w podręczniku do gramatyki angielskiej dla rodziców?

E-book, który miał być tylko drobnym bonusem dla kursantów, rozrósł się do pełnowymiarowej pozycji obejmującej aż 40 zagadnień gramatycznych. Nie jest to jednak typowy podręcznik do gramatyki. Jego celem nie jest nauczyć Was czasów i przerobić od nowa cały materiał ze szkoły. Jeśli potrzebujecie gruntownej powtórki gramatycznej, to zaopatrzcie się w tradycyjną książkę do gramy lub zacznijcie przerabiać darmowe materiały z Internetu. Ten e-book ma za zadanie tylko i wyłącznie zaoferować odpowiedzi na Wasze praktyczne pytania, których nie znajdziecie nigdzie indziej w tak przystępnej formie. Ma również na celu pomóc Wam w wyłapaniu miejsc, w których popełniacie błędy (a o których nie mieliście pojęcia) oraz pokazać, o czym musicie doczytać i jakie zagadnienia przećwiczyć.

Wydrukowany ebook “Gramatyka angielska dla (opornych) rodziców”

Jego atutem jest to, że jest dostosowany do potrzeb rodziców decydujących się mówić po angielsku do swoich dzieci. Jako praktyk po prostu wiem, jakie konstrukcje najczęściej przydają się na co dzień w życiu i rozmowach z dzieciakami. Nie zalewam Was toną niepotrzebnych informacji, wyjątków i gramatyki dla wyższych klas. Ma być prosto i praktycznie, dlatego również pokazuję osobom o niższym poziomie zaawansowania, jak mówić prościej, bez potrzeby żonglowania okresami warunkowymi i następstwem czasów. Jak każdy mój produkt e-book został sprawdzony pod kątem poprawności naturalności brzmienia przez native speakerów.

Nowatorskie podejście do gramatyki

W niniejszym e-booku zastosowałam odwrotne podejście niż te, które znacie z tradycyjnych podręczników. Zamiast uczyć się czasów, aby znać czasy, chcę sprawić, aby to one służyły nam. Fajny zamysł, co? W miejsce poznawania czasu Present Perfect i uczenia się, kiedy go używamy, popatrzymy na gramatykę z naszej perspektywy. Naszym celem nie jest pisanie rozprawki o konstrukcjach gramatycznych. Naszym celem jest poprawne mówienie w konkretnych sytuacjach, więc wyjdziemy od naszych potrzeb. Często bowiem wiemy np. jak tworzyć dany czas, a dalej nie wiemy, którego czasu użyć w konkretnej sytuacji. Stąd spis treści to tak naprawdę lista potrzeb, które możecie mieć w trakcie korzystania z języka na co dzień w domu. „Chcę coś obiecać”, „Chcę wydać polecenie”, „Chcę o coś zapytać, ale niebezpośrednio” – to przykładowe tytuły rozdziałów. Całość spisu treści i przykładowe strony znajdziecie tutaj.

gramatyka angielska dla rodziców

Dlaczego warto? 

• możesz przekonać się, czy mówisz poprawnie

• masz szansę wyłapać swoje błędy i nad nimi popracować

• dowiesz się wielu nowych rzeczy, na które być może nie zwracałaś/zwracałeś do tej pory uwagi

• to okazja do uporządkowania swojej wiedzy

• nowatorski spis treści umożliwia szybkie dotarcie do interesującego nas w danej chwili zagadnienia

Życzę udanej powtórki i samych poprawnych odpowiedzi w ćwiczeniu końcowym!

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz