Blog

podsumowanie roku bloga

Pierwsze urodziny bloga – podsumowanie roku

Początek nowego roku zbiega się w moim przypadku z początkiem założenia bloga i własnej działalności. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie wygląda to na doskonałą okazję, aby zrobić podsumowanie roku i zobaczyć, co udało mi się osiągnąć jako świeżo upieczonej blogerce.

Przed przystąpieniem do pisania zadałam sobie pytanie, dla kogo tworzę ten wpis. Dla Was czy bardziej dla siebie? Jednak gdy w blogosferze oraz na Facebooku i Instagramie zaczęły się pojawiać pierwsze podsumowania, każde z nich klikałam niemal od razu i z zaciekawieniem czytałam, jak ten roku podsumowały u siebie moje koleżanki. Pomyślałam wtedy, że coś w tych podsumowaniach jednak jest. Mam nadzieję, że moje również przeczytacie z zainteresowaniem.

Najpopularniejsze wpisy

W ciągu pierwszego roku blogowania udało mi się opublikować 36 wpisów. Najbardziej popularnym wpisem był ten, w którym polecam Wam polskie księgarnie z książkami obcojęzycznymi dla dzieci. Już niedługo mam nadzieję pojawi się zapowiadana druga część na temat Amazona, Bookdepository i innych zagranicznych źródeł.

Gdzie kupić książki po angielsku

W drugiej kolejności najchętniej czytanym wpisem był ten, w którym tłumaczę dwujęzyczność zamierzoną w 5 punktach. Krótko, zwięźle i na temat. Jeśli kiedykolwiek traficie na osobę zainteresowaną tematem, ale niewiedzącą „z czym to się je”, odeślijcie ją do tego artykułu.

dwujezyczność zamierzona co to?

Trzecie zaszczytne miejsce zajmuje post o tym, jak bawić się z dziećmi po angielsku. Czy potrzebujemy do tego drogich pomocy lub materiałów kleconych w pocie czoła nocami, gdzie pociechy już śpią? Przekonajcie się sami.

zabawy po angielsku z dziećmi

E-booki dla rodziców

Jeśli chodzi o pomoce dla rodziców, oprócz opracowań ulicy Czereśniowej (będącej na 4 miejscu najchętniej czytanych wpisów), udało mi się wydać aż 7 e-booków po angielsku i niemiecku z gotowymi, naturalnymi wyrażeniami z codziennego życia z maluchami pod jednym dachem. Dodatkowo na Waszą prośbę zleciłam przetłumaczenie ich także na język hiszpański i mogę oficjalnie powiedzieć, że ebook EN CASA jest już prawie gotowy. Po Nowym Roku trafi do studia nagraniowego, w którym otrzyma wersję audio. E-booki sprzedały się już w liczbie prawie 2 tysięcy egzemplarzy. Jestem przeszczęśliwa, że tak ogromna rzesza rodziców chce próbować swoich sił w dwujęzycznym wychowaniu.

Dwujęzyczna książka dla dzieci

Jakby ktoś powiedział mi rok temu, że po kilku miesiącach blogowania napiszę i wydam samodzielnie dwujęzyczną książkę dla dzieci, to bym go wyśmiała. A jednak właśnie tak się stało. Niko co miesiąc trafia średnio do setki nowych domów. Kto jest ze mną na bieżąco wie, że kolejna część już jest w drodze!

Tekturowe karty edukacyjne

Moja wielka miłość. Trudna miłość niestety. Logistycznie kosztują mnie najwięcej pracy. Z tego względu podjęłam trudną decyzję, że na razie nie będę wznawiać nakładu. Wiąże się to z wydaniem kolejnej książki i ograniczonej powierzchni magazynowej. Jeśli więc myślicie o ich kupnie, to nie czekajcie zbyt długo;)

karty obrazkowe farm animals

Obrazkowo-dźwiękowe karty do druku

Nowość, na którą wpadłam podczas tworzenia kursu językowego dla dzieci. Dzięki kodom QR wymowę każdego zdania można w wygodny sposób sprawdzić za pomocą telefonu lub tabletu w każdym momencie zabawy. Pliki MP3 są też do pobrania w mejlu z zamówieniem, umożliwiając zgranie ich na swoje urządzenie i odsłuchiwanie dowolną liczbę razy. Na chwilę obecną możecie nabyć zestawy przedstawiające codzienne czynności w języku angielskim i niemieckim. Wspólnie z dzieckiem możecie bawić się w układanie planu dnia oraz dopasowywanie codziennych przedmiotów (takich jak kołdra czy plecak) do poszczególnych scenek. Z okazji premiery karty możecie kupić ze zniżką -20% po wpisaniu kodu „chcetekarty” tutaj.

karty dźwiękowe z wymową

Bardzo dziękuję Wam, moim czytelnikom, za ten wspaniały pierwszy rok bloga – za każdy Wasz komentarz i słowo wsparcia w wiadomościach prywatnych. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie równie udany i nie zabraknie mi zapału do dalszej pracy. Ściskam!

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

2 komentarze

Dodaj komentarz