Blog

Nowe seria tematycznych e-booków, dla chcących wiedzieć więcej!

Te zaawansowane kompendia pomogą rodzicom wznieść dwujęzyczne wychowanie na nowy poziom.

Nie jesteście sami, jeśli boicie się szczegółowych pytań, jakie zaczynają zadawać Wam Wasze dzieci. „Czym maluje się drzewa na biało?” „Co Ci budowlańcy kładą na ściany?” „Dlaczego musimy się zatrzymać, aby przepuścić te auto?” Nawet jeśli bardzo dobrze znacie angielski, to słowa typu „wapno”, „tynk” czy „droga z pierwszeństwem przejazdu” jakoś nam się nie cisną na usta.

Twoje dzieci są jeszcze małe i nie zadają tylu pytań? Nadal jednak warto opisywać dla nich świat, tak samo jak w języku polskim. Nieraz słyszę rodziców skarżących się, że „wciąż mówią to samo”. Rozwiązaniem jest jedynie nauka nowych zwrotów i słownictwa, aby móc wzbogacić swój język i to bogactwo językowe przekazać dzieciom.

E-booki te powstają tak dla Was, jak i dla mnie samej — nikt za nas nie wykona tej pracy, jeśli zależy nam, aby nasze dzieci wzrastały i rozwijały swoją znajomość drugiego języka. Przy okazji bardziej technicznych i zaawansowanych tematów jak plac budowy czy auto, planuję wydać również kompendia z zakresu codziennych, ale mało popularnych tematów, jak oglądanie kreskówek;)

W tę chwilę dostępna jest pierwsza część serii czyli „Plants and gardening”. Oprócz kilkunastu stron z gotowymi zdaniami, otrzymujecie także słowniczek z wymową oraz interaktywne fiszki. Jeśli chcecie, aby Wasze problematyczne zdania pojawiły się w kolejnych częściach — piszcie!:) (englishspeakingmum(małpa)gmail.com)

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz