Blog

Jak uczyć dziecko angielskiego w domu english for mummies

Napisałam (mini)książkę!

Zawsze chciałam wypowiedzieć takie zdanie! Gdy byłam małą dziewczynką, marzyło mi się napisać książkę-jakiej-jeszcze-nie-było i zrobiłam nawet do tego kilka podejść.

Koniec końców poszłam na studia tłumaczeniowe, aby przynajmniej tłumaczyć  książki, które napisał ktoś inny (tłumaczenie miało odbywać się koniecznie w drewnianej chatce w górach, popijając ciepłą herbatę z kocykiem na kolanach).  Ostatecznie zostałam tłumaczką nie-książek pracującą w mieszkaniu w bloku i też jest super:)  I nigdy bym się nie spodziewała, że zdanie z tytułu posta rzeczywiście wypowiem. Bo chociaż to jest tylko książka elektroniczna i to z kategorii podręczników z ćwiczeniami to myślę, że przynajmniej częściowo jest „inna niż wszystkie”. Dwujęzyczność zamierzona w Polsce zyskuje na popularności, a praktycznych materiałów dla rodziców, zebranych w jedną sensowną całość, tak naprawdę jest brak. Chciałabym poświęcić swój czas, aby takie pomoce dla rodziców tworzyć, bo uważam, że byłoby to dla nich ogromnym ułatwieniem na początku ich drogi, a także podczas pokonywania zakrętów, gdy dopada ich zniechęcenie. Chcę pokazać, jak uczyć dziecko angielskiego w domu i udowodnić, że wcale nie jest to trudne.

Jak uczyć dziecko angielskiego w domu czyli English for mummies and daddies

English for Mummies and Daddies czyli jak uczyć dziecko angielskiego w domu

Z taką myślą powstała książka „English for Mummies (and Daddies)”, a raczej jej część pierwsza pt. Outside. Znajdziecie ją w zakładce Sklep u góry bloga. Możecie również pobrać wersję demo e-booka, aby zobaczyć, o co w nim chodzi. Napisałam obszerny wstęp, który powinien wyjaśnić wszystko. Materiały obejmują ponad 60 stron, na których znajdziecie 250 zdań z  użytecznymi wyrażeniami i słówkami po angielsku (wariant brytyjski i amerykański) oraz ćwiczenia umożliwiające utrwalenie poznanego słownictwa. Całość została sprawdzona przez profesjonalnego korektora, którego językiem ojczystym jest język angielski (native speaker). Czy wiecie, jak nazwać części wózka spacerowego? Elementy krajobrazu miejskiego? Drzewa, kwiaty, ptaki i owady spotkane na spacerze? Książka ta ma Wam pomóc w przyswojeniu fajnego słownictwa i naturalnych wyrażeń. Od innych podręczników do nauki słownictwa różni się tym, że jest dostosowana do potrzeb rodziców chcących rozmawiać ze swoimi dziećmi po angielsku i napisała została, jakby nie patrzeć, przez praktyka z zakresu dwujęzyczności zamierzonej:)

Kolejne części serii będą obejmować wyrażenia i słówka przydatne w domu, podczas zabaw tematycznych, wizyt u lekarza, wyjazdów i nie tylko. Osobną część mam zamiar przeznaczyć dla mam niemowlaków zaczynających uczyć dziecko angielskiego w domu. Planuję dodać także wersje niemieckie. Czy do tego dojdzie, zależy tylko od Waszego wsparcia dla tego projektu. Liczę, że pomysł się Wam spodoba. Pobierajcie demo i przekonajcie się sami.

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

8 komentarze

Dodaj komentarz