Blog

Mniej znane świąteczne książki po angielsku

W okresie przedświątecznym zalewają nas zdjęcia najpopularniejszych książek z zimą, Świętym Mikołajem i choinką w tle. Oto moje trochę mniej znane propozycje dla maluchów i nieco starszych dzieci.

Dla Waszej wygody do każdej pozycji dodałam linka do szczegółowych informacji o książkach. Wszystkie linki odsyłają Was na Amazon, gdzie w większości przypadków możecie je kupić bez kosztów wysyłki. O tym, jak kupować na Amazonie, pisałam we wpisie „Jak kupować na Amazonie obcojęzyczne książki dla dzieci?”. Oczywiście możecie poszukać ich też w innych miejscach w Internecie.

Fa La La

Zaczynając od najprostszej pozycji, przedstawiam Wam kartonową książkę o bobasie obchodzącym z rodziną Święta. Nasz bohater staje nawet w kolejce i spotyka się ze Świętym Mikołajem! Książka idealna dla najmłodszych. Do kupienia tutaj.

You’re my little christmas wish

To również książeczka dla najmłodszych. Wzruszający wiersz o miłości rodzica do dziecka. O świąteczną atmosferę książki dbają bałwanki, piernikowe ludziki i renifery. Do kupienia tutaj.

Merry Christmas, Little Pookie

Naprawdę urocza kartonowa książeczka. Mała świnka ze swoją mamą spędzają wspólne chwile na zimowych zabawach i przygotowaniu do Świąt. Jest wierszowana, a dodatkowo na jej kartach znajdziemy krótką piosenkę do odśpiewania. Do kupienia tutaj.

Maple & Willow’s Christmas Tree 

Prześliczna świąteczna książeczka o dwóch siostrach szykujących się do Świąt. Czyżby jedna z nich była uczulona na… choinkę? Nie za długa, nie za krótka, a w sam raz dla większości małych czytelników. Do kupienia tutaj.

Niko and the Polish Christmas traditions

Jeśli dla odmiany szukacie czegoś o tym, jak Święta obchodzimy w Polsce, to tutaj poleca się Wam Niko. Około 2-4 zdania na stronę, ciekawe (przydatne dla nas Polaków) słownictwo plus audiobook do słuchania z efektami dźwiękowymi w cenie. Do kupienia tutaj.

The Sweet Smell of Christmas

To urocza książeczka o przygotowującej się do Świąt rodzinie misiów. Nada się dla małych czytelników, którzy są w stanie już wysiedzieć nieco dłużej: tekstu na stronie jest dość dużo i jest dość długa (36 stron). Dodatkowy atut to… możliwość poznania świątecznych zapachów! To tak zwana „scratch and sniff book”. Do kupienia tutaj.

Oliver Elephant

Zakochałam się w tej książce. Historia chłopca, który w przedświątecznej gorączce, gubi swojego pluszowego słonia. Prześlicznie ilustracje, rymowany tekst i bardzo ciepła, świąteczna historia. Do kupienia tutaj.

Olivia helps with Christmas

To już nieco dłuższa książka (58 stron), lecz z kilkoma zdaniami na stronę. Opowieść o śwince Olivii powinna spodobać się starszakom. Kreska jest… kontrowersyjna. Jednemu ilustracje się spodobają, a drugiemu absolutnie nie. Lubię jednak pokazywać różnorodne tytuły. Tekst uważam za bardzo ciekawy. Do kupienia tutaj lub tutaj.

Christmas Is Coming! An Advent Book

Książka będąca kalendarzem adwentowym! Mamy coś specjalnego na każdy dzień. Raz będzie to opowiadanie, drugim razem przepis, a trzecim piosenka lub wyszukiwanka. Czyż to nie wspaniały pomysł? Do kupienia tutaj lub tutaj.

Znacie jakieś inne ciekawe, mało znane pozycje świąteczne? Dajcie znać w komentarzu.

Zamieszczone linki są linkami afiliacyjnymi. Otrzymam drobną prowizję od Waszego zakupu (lub samego kliknięcia w link), którą planuję przeznaczać na promocję dwujęzyczności zamierzonej w różnych mediach. Cena dla Was pozostaje bez zmian.

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

2 komentarze

Dodaj komentarz