Blog

preschool-nursery-ksiazki-o-przedszkolu-po-angielsku

Książeczki o przedszkolu i żłobku po angielsku

Jakie anglojęzyczne książeczki o przedszkolu polecam? Zapraszam na wpis!

Preschool, here I come!
Jestem oczarowana tą pozycją! Dużo stron i dużo treści, pokazujących to, co dzieje się w przedszkolu: zajęcia ruchowe, muzykowanie, wycieczka na farmę dyń, zabawa w piaskownicy czy przedstawienie na koniec roku. Można kupić tutaj.

Maisy Goes to Preschool
Książeczki z tej serii są idealne dla początkujących: niewiele tekstu i proste zdania. Z tej części mali czytelnicy dowiedzą się, jak wygląda dzień w przedszkolu krok po kroku. Bardzo polecam! Do kupienia tutaj.

Lola goes to school
Nie dajcie się zwieść tytułowi – ta książeczka nada się idealnie dla przedszkolaków i zerówkowiczów (Lola nie ma już drzemki). Jest prze-cu-dna. Uwierzcie mi na słowo. Krótki tekst nada się dla początkujących. Kupicie tutaj.

ksiazka-preschool-nursery

The 12 days of preschool
Coś dla fanów wierszyków. Ta książeczka ma na celu zachęcenie przedszkolaków do dzielenia swoimi zabawkami. To prosta wyliczanka, która na pewno wpadnie w ucho dzieciom i nauczy ich nazw przeróżnych zabawek oraz aktywności. Do kupienia tutaj.

jak-kupowac-na-amazonie-ksiazki
 ksiazka-dla-przedszkolaka-po-angielsku

I’m starting nursery. Big steps
Kto obserwuje moje konto, wie, że „nursery” może znaczyć zarówno żłobek jak i przedszkole. Ogromnym polusem tej pozycji są ruchome elementy i wskazówki dla rodziców. Jest b. prosta – idealna dla maluszków. Do kupienia tutaj.

Find Spot at nursery
Kolejna fajna pozycja dla najmłodszych. Proste zdania, kartonowe strony i ruchome elementy – zakup tej książeczki polecałabym rodzicom dzieci idących do żłobka. Zobaczcie koniecznie także inne tytuły z tej serii. Do kupienia tutaj.

pirate-pete-princess-polly-ksiazka-jak-kicia-kocia-po-angielsku

Pirate Pete: I’m Starting Nursery / Princess Polly: I’m Starting Nursery:
Bardzo fajne książeczki, które trochę przypominają mi Kicię Kocię:) Co ciekawe istnieją w dwóch wersjach: z chłopięcym bohaterem i dziewczęcą bohaterką. Lekturę uatrakcyjnia przycisk z radosnymi dziecięcymi okrzykami. Książki kupicie tu i tu.

what-to-expect-at-preschool-anglojezyczna-ksiazka-o-przedszkolu

What to expect at preschool
Ta książka wyjaśnia przyszłym przedszkolakom wszystko, co muszą wiedzieć o nowym miejscu. Zamysł jest super, niestety teksty są bardzo długie, więc ten tytuł nada się jedynie dla tych 3-latków, które dość dobrze znają już angielski. Jest z kolei idealna dla rodziców, którzy chcą podłapać nieco słownictwa! (amerykański wariant angielskiego). Można kupić tutaj.

A kissing hand for Chester Raccoon
Wasze dziecko ma problem z rozstaniami? Ta wzruszająca historia małego szopa rozpoczynającego szkołę i sposobie na tęsknotę zaproponowanego przez jego mamę może pomóc Waszej rodzinie w adaptacji. Do kupienia tutaj.

GOTOWE ZWROTY DO ROZMÓW Z DZIEĆMI O PRZEDSZKOLU PO ANGIELSKU

E-book dla rodziców przedszkolaków dostępny tutaj.

angielskie-przedszkole-gotowe-zdania-preschool-sentences-translations

Zamieszczone linki są linkami afiliacyjnymi. Otrzymam drobną prowizję od Waszego zakupu (lub samego kliknięcia w link), którą planuję przeznaczać na promocję dwujęzyczności zamierzonej w różnych mediach. Cena dla Was pozostaje bez zmian.

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz