Blog

Joga dla dzieci po angielsku

Nowy Rok zaczęliśmy od większego zadbania o siebie: nasze ciało i umysły. Chodzę na jogę już od ponad roku, czasem próbowałam ćwiczyć z synkiem w domu, ale szybko przestawał być zainteresowany.

Myślałam, że tego typu ćwiczenia są po prostu zbyt nudne dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Wystarczyło znaleźć takie, które będą adresowane właśnie dla nich. Ćwiczymy razem już od ponad miesiąca prawie codziennie i dalej jest to jedna z ulubionych aktywności mojego dziecka. Oprócz korzyści z zakresu zdrowia fizycznego i psychicznego, dochodzą korzyści językowe! Zwiększamy swoją ekspozycję na angielski, ucząc się bardzo fajnych zwrotów i słówek. Zatem… zachęcam Was do spróbowania!

Uwaga: w filmach z jogą dla dzieci prowadzący nie stosują właściwego nazewnictwa, jeśli chodzi o nazwy pozycji – liczy się bardziej zainteresowanie maluchów historią.

Cosmic Kids Yoga

Panie i Panowe, przed Wami nasz ulubiony kanał: Cosmic Kids Yoga

Praktykę prowadzi przeurocza Brytyjka Jaime. Na jej kanale znajdziecie mnóstwo filmów do wyboru. Co ważne: są tak różnorodne, że z pewnością znajdziecie coś, co zainteresuje Wasze dziecko: od kucyków, przez Harry’ego Pottera na Spidermanie kończąc. Dzięki temu moje dziecko z utęsknieniem czeka na kolejne ćwiczenia. Praktyka jest dynamiczna (jak dla mnie czasem zbyt dynamiczna, ale dzięki temu jest dostosowana bardziej do dzieci), a przyjemnego brytyjskiego akcentu Jaime mogę słuchać godzinami. Zwłaszcza, że każdy odcinek to pewna odrębna opowieść. Na kanale znajdziecie też medytacje dla dzieci oraz sesje mindfulness.

Joga z Marshallem

Aby zachęcić swoje dziecko do jogi, może spróbujcie poćwiczyć z jego ulubionym bohaterem? Zostawiam Wam krótki filmik z Marshallem z Psiego Patrolu oraz kilkoma innymi bohaterami, którzy uczą dzieci podstawowych pozycji. Może dzięki temu filmikowi Wasze dziecko złapie bakcyla;) Niestety nie znalazłam więcej filmów tego typu.

Class Yoga Kids

Jeśli wolicie coś bardziej poważnego i na serio, to polecam kolejną Brytyjkę: Helen. Helen prowadzi, jak sama pisze, „real yoga for children”. Na filmach występuje tylko ona, bez kolorowych animacji. Tak jak w przypadku poprzedniego kanału są też filmiki wyciszające i takie z medytacjami.

Alo Yoga

Na kanale Alo Yoga znajdziecie playlistę z jogą dla dzieci. Tym razem dzieci ćwiczą z prowadzącym lub prowadzącą – udają dinozaury lub biorą udział w bardziej standardowej praktyce. Coś dla fanów amerykańskiego wariantu angielskiego.

Smile and Learn

Polecam rozejrzeć się po amerykańskim kanale Smile and Learn – English wszystkim rodzicom. Yoga for kids to tylko jedna z ich edukacyjnych serii. Połączenie filmów z udziałem dzieci oraz animacji. Myślę, że maluchy mogą chętniej brać udział w ćwiczeniach, gdy widzą na ekranie inne dzieci.

Daj znać, jeśli zestawienie Ci się podobało i z niego skorzystasz!

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz