Blog

Dwujęzyczność zamierzona a błędy popełniane przez rodziców i nie tylko

Jako autorka konta skupiającego się w dużej mierze na poprawności językowej, postanowiłam poruszyć tematykę błędów. Nie jest to jednak post jedynie o językach, działaniu rodziców w domu ani pracy nauczycieli – chcę przemycić w nim nieco prywaty i mojego pragnienia, abyśmy odnosili się nawzajem do siebie z większym zrozumieniem i szacunkiem.

To, co czasem przychodzi mi czytać w necie, ogromnie mnie zasmuca. Traktujemy „prawo do swojej opinii” i „wolności wypowiedzi” bez większej refleksji, że po drugiej stronie znajduje się inny człowiek – pomaga nam w tym ukrycie całości pod płaszczykiem „konstruktywnej krytyki” oraz fakt, że najczęściej jesteśmy całkowicie anonimowi. Swoje przemyślenia zawarłam na slajdach, zapraszam do lektury:

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

2 komentarze

Dodaj komentarz