Blog

Czy Świnka Peppa powinna być zakazana?

Mam takie jedno przemyślenie – być może Peppa powinna być jednak zakazana… ale jedynie ta polskojęzyczna wersja, bo rzeczywiście jest straszna 😀 Z kolei oryginalną brytyjską wersję uwielbiam i się tego nie wstydzę:)

Drogi Rodzicu, jeśli oglądałeś Peppę wyłącznie w tłumaczeniu polskim, to bardzo polecam obejrzenie jej w oryginalnej brytyjskiej wersji. To naprawdę dwie różne bajki!

To jak? Czy Peppa jest zła dla dzieci? Czy Peppa jest szkodliwa pod jakimkolwiek względem? Zastanówmy się wspólnie!

Ten wpis to odniesienie do pewnego wywiadu, który bije rekordy popularności na YouTube. W poprzednim poście skupiłam się na analizie informacji o dwujęzyczności. Dziś kolej na refleksję nad wątkiem szkodliwości Świnki Peppy. Zapraszam!

Link do wpisu na temat wywiadu z prof. Cieszyńską znajdziesz tutaj
Link do wpisu „Dlaczego Świnka Peppa to najlepsza bajka do nauki angielskiego?” znajdziesz tutaj

Serdecznie zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka, gdzie pod tym postem rodzice zostawili dziesiątki komentarzy! Serdecznie zapraszam do dyskusji. Szczególnie podobał mi się opis bajki o Bolku i Lolku i ich gorszącym zachowaniu. W Reksiu i Kreciku też znajdziemy wiele niewłaściwych wzorców! A jednak uważane są za kultowe i niegroźne:) Co Wy o tym sądzicie?

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

4 komentarze

Dodaj komentarz