Blog

Ciekawe aplikacje dla dzieci do nauki angielskiego

Wasze dzieci wkraczają już w świat aplikacji lub myślicie o zrobieniu tego kroku? Zapraszam na recenzję 3 spokojnych aplikacji dla dzieci do nauki angielskiego.

Mój 6-latek kilkanaście dni temu rozpoczął przygodę z aplikacjami. Za rok idzie do szkoły, więc postanowiliśmy pomału wdrażać go w świat komputerów i nie tylko. Na tę chwilę co kilka dni przez kilkanaście minut testuje ze mną różne aplikacje. Szukam tych, które różnią się od apek robionych na jedno kopyto, krzykliwych i ubogich w treść.

Pod postami na Instagramie i Facebooku dostałam pytanie: „Kiedy wprowadzać aplikacje?”. Uważam, że decyzję taką podejmują wszyscy rodzice za siebie. Chcę jednak, aby coś wybrzmiało: aplikacje nie są koniecznością, aby nauczyć dziecko angielskiego. Kropka. Z drugiej strony daleka jestem od demonizowania technologii: z umiarem, podchodząc do sprawy rozsądnie może ona w fajny sposób wspomagać naukę (tak jak kreskówki). Podkreślę jeszcze: wspomagać, nie zastępować.

Poniżej dzielę się z Wami moimi pierwszymi znaleziskami: ciekawymi, mniej znanymi apkami. Na więcej takich polecajek mogą liczyć czytelnicy mojej książki, którzy w podziękowaniu za wsparcie otrzymają dostęp do specjalnej strony z wieloma polecanymi przeze mnie książkami/bajkami/audiobokami/kontami itd. Zapisz się na listę zainteresowanych tutaj, aby otrzymywać darmowe fragmenty książki i bonusy.

English Speaking Mum
Wielbicielka i popularyzatorka idei dwujęzyczności zamierzonej w Polsce. Jeśli podobają Ci się tworzone przeze mnie treści, zapraszam Cię do obserwowania mojego konta na Facebooku oraz Instagramie oraz zapisu na newsletter poniżej. Udostępnianie przez Was moich wpisów umożliwi mi dotarcie do większego grona odbiorców i promowanie dwujęzyczności w naszym społeczeństwie.

Dodaj komentarz